Czy biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji? – część druga

dlaczego stworzyć własną aplikację turystyczną

Kilka dni temu opublikowaliśmy pierwszą część „poradnika” pt. „Czy Twoje biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji mobilnej?„. Jeśli jeszcze nie czytaliście tego wpisu, serdecznie zapraszamy. W tych wpisach staramy się pokazać kilka kwestii, które powinny pomóc firmom turystycznym, organizatorom turystyki, biurom podroży odpowiedzieć na pytanie – czy biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji? Dziś zapraszamy Was na część drugą, kolejne punkty, pytania i odpowiedzi.

1. Czy biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji by wyróżnić się na rynku?

Żadne biuro podróży nie działa w próżni. W artykule dotyczącym pt. „Lojalność klientów w branży turystycznej – porady dla hoteli i biur podróży” napisaliśmy, że nawet lojalni, stali klienci decydują się na sprawdzenie alternatywnych ofert i propozycji. W przykładowym scenariuszu, klient sprawdzi ofertę kilku hoteli w lokalizacji która go interesuje lub ofertę kilku biur podróży. Możesz oczywiście założyć, że zawsze wybierze najtańszą ofertę. Nie będzie to jednak całkowita prawda. Końcowa cena oferty turystycznej ma oczywiście znaczenie, nie jestem jednak jedyną rzeczą wpływającą na decyzje klienta. Pokaż, że Twoja oferta jest inna niż to, co proponuje klientom konkurencja. Wykaż się wiedzą ekspercką, bardziej spersonalizowanym podejściem do swoich klientów. Pokaż, że robisz więcej i lepiej niż inne firmy na rynku. Do takich bardziej zaawansowanych działań biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji. Dzięki temu zawsze jesteście razem ze swoim klientem. Posiadanie własnej aplikacji i promowanie jej jako jednego z głównych punktów oferty może zaważyć na decyzji klienta. Kierunki, programy, hotele, to wszystko powtarza się u różnych organizatorów turystyki. Własna aplikacja biura podróży to dodatkowy argument dla klienta, dlaczego powinien wybrać właśnie Twoja ofertę.

Jeśli chcesz wyróżnić się na rynku, Twoje biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji mobilnej.

2. Czy chcesz pozytywnie wypłynąć na wrażenia z wakacji Twoich klientów? Pomóc im podczas wyjazdu z Twoim biurem podróży?

Przygotowałeś świetną ofertę i program. Klienci zadecydowali się dokonywać rezerwacji i wyjeżdżają na urlop z Twoim biur podróży. W przeważającej części wypadków na tym kończą sie możliwości biura podróży na wpływaniu na jakość swojej oferty. Nie masz wpływu na pogodę, nie możesz pomóc klientowi dokonać wyboru na miejscu, doradzić do której restauracji sie wybrać czy jak wrócić do hotelu. Oczywiście wiele biur podróży przygotowuje dla swoich klientów „książeczki”, dokumenty PDF, itp. To świetny pomysł, jednak funkcjonalność takich rozwiązań jest mocno ograniczona. Na pewno wyglądają świetnie, ale… proces ich aktualizacji, personalizacji wysyłania do klienta czy to w formie cyfrowej czy fizycznej to zawsze duży kłopot. Klient musi mieć drukarkę, musi pamiętać o zabieraniu i noszeniu ze sobą wielostronicowych dokumentów, itp. A jeśli ich nie wydrukuje? Zapomni? Zostawi w hotelu? Jeśli ulegną uszkodzeniu?

Wyobraź sobie, że wszystkie te informacje klient ma zawsze przy sobie. W kieszeni. Że informacje, które mu przekazujesz np. jaka restaurację polecasz + jak do niej dotrzeć, gdzie jest na mapie względem hotelu i jak będzie jutro pogoda, że wszystko to klient znajduje w aplikacji biura podróży. Twoje aplikacji mobilnej.


POLECAMY UWADZE: Wykorzystaj darmowy okres demonstracyjny i sprawdź o ile łatwiej i więcej przekażesz klientom w swojej aplikacji.


3. Biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji, dzięki niej zaoszczędzi czas i pieniądze.


Jeśli spędzasz dużo czasu i pieniędzy na drukowaniu dokumentów dla swoich klientów, własna aplikacja biura podróży jest naprawdę świetnym sposobem na oszczędność czasu i pieniędzy! Tradycyjnie, firmy turystyczne są bardzo dumne z tego, że tworzą niesamowite pakiety, które mogą być wysyłane do klientów. Rodzi to jednak praktyczne problemy. Drukowanie, wysyłanie, ilość zużytego papieru, ekologia. A co, jeśli klient zmienia coś w swojej rezerwacji w ostatniej chwili? Zmienia hotel, przebieg wyjazdu, lot, itp. Kolejny raz musisz przygotować i wysłać wszystko do klienta.

Wyobraź sobie, że możesz dokonać tych zmian w ciągu kliku chwil i dowolnie zaktualizować treści, dokumenty i informacje dotyczące oferty i wyjazdu Twojego klienta. Jedyne czego potrzebujesz to własna aplikacja mobilna biura podróży.

4. Czy chcesz poprawić zarówno jakość i ilość opinii, które otrzymujesz?


Informacja zwrotna, tzw. „feedback” jest tak ważna dla każdej firmy. Z jednej strony pozwala Ci poprawić obszary, które wg klientów poprawy wymagają, z drugiej, dobre opinie to zachęta dla innych osób by skorzystać z Twojej oferty turystycznej. Uzyskanie takiej opinii może być czasem żmudne i zająć dużo czasu. Wysyłasz ręcznie ankiety do swoich klientów? Płacisz za kampanie email, z linkiem do badania satysfakcji klientów swojego biura podróży? A może, z uwagi na kłopot i czas który zajmuje takie działanie zupełnie nie prowadzisz „badań” typu NPS i nie sprawdzasz satysfakcji swoich klientów?

Dobra aplikacja dla biura podróży rozwiązuje ten problem. Całość przygotowujesz jeden raz. Dokładnie wybierasz moment i czas, w którym Twoja aplikacja wysyła do klienta powiadomienie z prośbą o opinie.

Wyobraź sobie, że Twój klient wraca z egzotycznych wakacji i spędza spokojny weekend w domu, przed powrotem do pracy. Nie włącza komputera, nie sprawdza wiadomości email – także tej Twojej, w której prosisz o opinię. W poniedziałek rano zostanie zasypany wiadomościami i obowiązkami. Czy będzie pamiętać o Twojej prośbie o opinię? Twoja aplikacja jest w telefonie klienta także po powrocie do domu. Skorzystaj z powiadomień „PUSH” i poprosić o opinie bezpośrednio w Twojej aplikacji. Aplikacji, którą lubi. Która kojarzy sie z wakacjami a nie pracą i obowiązkami. W której jeszcze raz przypomni sobie wszystko czego doświadczył w trakcie urlopu.

5. Biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji w niskiej i stałej cenie.


Oczywiście, aplikacja to także koszt. Warto zatem rozważyć wszystkie opcje dostępne na rynku. Dokładnie sprawdzić czy Twoje biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji tworzonej budowanej od zera i z jakimi dalszymi kosztami i obowiązkami wiązać się będzie taka decyzja. Czy może lepiej skorzystać z bardziej uniwersalnych rozwiązań. Takich, gdy aplikacja biura podróży działa w modelu usługi – SaaS. Czyli aplikacja biura podróży w opcji „System as a service”.

Czy byłbyś zaskoczony, gdyby jednostkowy koszt na klienta Twojej aplikacji wynosił tyle ile kosztuje dobra kawa? Biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji, której roczny koszt będzie niski, stały i dokładnie określony.

Zastanów sie czy w ramach działań „pro klienckich” wolisz wydać pieniądze np. na „box powitalny” czy może na narzędzie, dzięki któremu będziesz mógł przez długi czas „pracować” ze swoimi klientami w trakcie ich wyjazdów i pomiędzy nimi?


NAJTANSZE APLIKACJE DLA BIUR PODRÓŻY

Skontaktuj się z nami. Powiemy Ci dokładnie ile będzie kosztować aplikacja Twojego biura podróży. A nim zapłacisz, pierwszą dostaniesz za darmo!


6. Czy korzystasz z systemu CRM dla firmy turystycznej?


Nie wszystkie biura podróży korzystają z systemów CRM. Mniejsze podmioty nie potrzebują rozbudowanych systemów rezerwacji a część biur podróży, które dłużej działają na rynku korzysta ze swoich własnych rozwiązań. Jeśli rozważasz wykorzystanie aplikacji mobilnej ważnym jest, by jej API było „otwarte”. Dzięki temu będziesz mógł połączyć swój system CRM z aplikacją i zautomatyzować niektóre swoje działania. Vamoos oferuje otwarte API systemu. Aplikacje biur podróży tworzone z Vamoos współpracują z systemami CRM biur podróży, hoteli i pensjonatów.

7. Biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji która będzie łatwa w obsłudze.


Bardzo ważną cechą dobrych aplikacji mobilnych dla biur podróży musi być prostota obsługi. Zarówno dla Twoich pracowników jak i klientów. Aplikacja ma pomagać w lepszej, bardziej spersonalizowanej i szybszej obsłudze klientów. Jednocześnie musi być przyjazna i intuicyjna dla końcowego użytkownika. Dokładnie taka będzie aplikacja Twojego biura podróży oparta o platformę Vamoos.


CO O APLIKACJI MÓWI NASZ PARTNER – EXPLORUJ.PL

„Użytkownicy są entuzjastycznie nastawieni do mojej aplikacji. Wysoko oceniają prostotę obsługi programu, bardzo podobają się mapy.

Mnie aplikacja ułatwia organizację wyjazdów i obsługę klientów.” – Exploruj.pl – Jarosław Figiel


Jak widzisz, z pewnością jest kilka rzeczy, o których Twoja firma turystyczna musi pomyśleć nim zdecyduje, że dana aplikacja jest odpowiednia dla Twoich klientów i Twojej firmy.

Rozważ poruszone kwestie poruszone powyżej i w poprzednim artykule (link na górze strony). Jeśli uważasz, że aplikacja mobilna mogłaby pomóc Twoim klientom, że Twoje biuro podróży potrzebuje własnej aplikacji zrób kolejny krok.

Wypróbuj własną aplikację biura podróży w działaniu już na najbliższym wyjeźdźcie, który organizujesz. To nic nie kosztuje i niczym nie ryzykujesz.

Podziel się...