Czy Twoje biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej? – część pierwsza

aplikacja wyjazdy firmowe

Wydaje sie, że biura podróży czy generalnie branża turystyczna chętnie i szeroko korzysta z innowacji technologicznych. Z pewnością wszystkie biura mają strony www, wiele korzysta z systemów CRM i rezerwacji online. Mamy także aplikacje pośredniczące między hotelami a klientami. Wydaje się jednak, że ten postęp wyhamował. Gdzie są własne aplikacje biur podróży obsługujące nie tylko sprzedaż ale i sam wyjazd klienta? Czy biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej? Czy i co może zmienić aplikacja biura podróży dla klienta i dla samego biura podróży? Z pewnością warto odpowiedzieć na te pytania.

Nie jest jednak tak, że nic się nie zmienia. Po początkowym zachwycie klientów nad wakacjami typu „all inclusive” coraz więcej osób korzysta z bardziej dopasowanych ofert, mocniej spersonalizowanych wakacji. Klienci mają przecież ograniczoną liczbę dni urlopowych. W związku z tym biura podróży, zaczynają specjalizować się w konkretnych typach wyjazdów wakacyjnych. Wakacje szyte na miarę, wypady weekendowe, wyjazdy dla singli, safari, narty, itd… Naturalnym krokiem jest zatem wykorzystanie nowoczesnych technologii do poprawy swoich procesów, oferty czy wrażeń klientów. wykorzystywać technologię w celu ulepszenia swoich procesów, poprawy doświadczeń klientów i sprzedaży bardziej spersonalizowanych wakacji.


GODNE UWAGI: Lepsza efektywność w turystyce to więcej zadowolonych klientów


Czy biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej – pierwsze pytania…

W dzisiejszych czasach istnieją aplikacje do wszystkiego. Jeśli zastanawiasz się czy Twoje biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej musisz odpowiedzieć sobie na klika pytań. Do czego ma aplikacja ma służyć Tobie i Twoim klientom? Czy aplikacja mobilna ma promować markę Twojego biura podróży? Jak chcesz sprzedawać więcej ofert wyjazdów? A może chcesz usprawnić płatności lub poprawić komunikację z klientami? W jaki sposób możesz poprawić obsługę wyjazdów klienta? Czy masz czas i zasoby na rozwijanie swojej aplikacji? Czy jesteś wstanie zająć sie obsługą techniczną, bezpieczeństwem i uaktualnieniami?

Pytań tego typu oraz celów, które względem aplikacji mobilnej biura podróży można oczywiście postawić więcej. Pamiętaj, że jasne określenie swoich celów i oczekiwań w tym zakresie jest niezbędne. Podobnie jak spojrzenie na projekt z perspektywy Twoich klientów – końcowych użytkowników aplikacji.

Istnieje wiele różnych sposobów podejścia do tych kwestii. Najczęstsze, to proste aplikacje „sprzedażowe”. To często kopie stron internetowych firm turystycznych. Forma katalogu online z ofertami. Prawda jest taka, że z aplikacji takich mało kto chce korzystać. Ich realna przydatność dla klienta jest znikoma i w żaden sposób nie odpowiada pozytywnie na większość pytań zadanych powyżej.

Aby pomóc Wam w podjęciu decyzji, przyglądnijmy sie bliżej części z pytań, które powinniście sobie zadać. Jeśli odpowiedź brzmi „tak” będzie to silny sygnał, że Twoje biuro podróży biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej.

1. Czy chcesz odpowiadać na potrzeby klientów aktywnie korzystających z technologii mobilnych – „always on”?


Mamy XXI wiek, „bazy klientów” firm są ciągle uzupełniane przez nowe generacje klientów. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz założyć, że większość z nich codziennie i aktywnie korzysta ze swojego smartfona. Czy samo posiadanie strony w Internecie wystarcza? Własna aplikacja mobilna biura podróży pozwoli Ci zrobić użytek z przyzwyczajeń klientów. Jeśli nie jesteś pewien jak wielu z Twoich klientów korzysta z telefonów i aplikacji, niewątpliwie warto zrobić proste badanie rynku.


GODNE UWAGI: Wykorzystaj darmowy okres demonstracyjny aplikacji by sprawdzić czy Twoi klienci będą zainteresowani takim rozwiązaniem.


2. Czy chcesz, by Twoje biuro turystyczne było uważane za innowacyjne i nowoczesne?


No pewnie, któż by nie chciał?! To w końcu istotna część budowania wizerunku marki turystycznej. Branża turystyczna pozostaje w tyle, jeśli chodzi o implementację zmieniających się technologii. Zmiany jednak następują. Czy stać Cię na to by pozostać w tyle? Na pewno możesz sobie pozwolić nie odpowiadać na zmieniające sie potrzeby i oczekiwania Twoich klientów? Przypomnij sobie jak te oczekiwania i oferta turystyczna wyglądały 10-15 lat temu. Ponieważ nie wszystkie zmieniały sie wraz z rynkiem, dziś wielu marek turystycznych i biur podróży już dziś nie ma. Prawdopodobnie nie chcesz by i Twoje biuro podróży spotkała podobna „przygoda”.

Skoro Twoi klienci maja w swoich telefonach aplikacje praktycznie do wszystkiego, jest mocno prawdopodobne, że będą chcieli mieć aplikację Twojego biura podróży. Z pewnością sprawdzą co chcesz im przez nią zaoferować. To czy będą z niej potem korzystać zależy i od samej aplikacji (działania, funkcji, celów) jak i od treści które w niej znajdą. Bezsprzeczne jest dla nas to, że Twój wkład w aplikację będzie bardzo istotny.


ZOBACZ: aplikacja mobilna OPAL TRAVEL


3. Aplikacja mobilna biura podróży – motywuje Twój zespół i pozwala mu być kreatywnym!


Tworzenie planów podróży może się czasem powtarzać. Te same kierunki, te same programy, te same hotele… Ta powtarzalność może w pewnym momencie zacząć demotywować Twoich pracowników. Jak wiele „nowego” mogą dodać do takich ofert? Jak wykazać się ekspercką wiedzą, pomóc klientom lepiej niż Twoja konkurencja? Posiadanie własnej aplikacji mobilnej, szczególnie takiej, która może być naprawdę spersonalizowana dla każdego klienta w oparciu o jego preferencje (gdzie się wybiera i co lubi robić), wniesie nowy, ekscytujący element do codzienności Twojego biura. To w jaki sposób i co zaoferujecie w aplikacji swoim klientom ogranicza wyłącznie Wasza kreatywność.

Mapy offline z dziesiątkami przydatnych informacji? Krótki przewodnik po jednym z targów? A może porady dotyczące najlepszych miejsc dla fotografów? Z aplikacją to wszystko staje się możliwe i łatwe do przygotowania.

4. Czy biuro podróży potrzebuje aplikacji do promocji swojej marki przez klientów?


Posiadanie własnej aplikacji turystycznej to świetny sposób na dotarcie do nowych klientów, po przez obecnych klientów. Nie ma lepszej „reklamy” niż ta, którą zrobią Twoi zadowoleni klienci. W związku z tym, staramy się o pozytywne reakcje w sieciach społecznościowych czy wystawienie nam ocen w Internecie. Ale to tylko jedna z możliwych metod. Przez telefon, wiadomości mailowe i stronę internetową możesz dostarczyć określone i skończone ilości informacji. Głównie wpływające na samą rezerwację. W przeciwieństwie do ww., po przez aplikację możesz przekazać ważne, ciekawe i intersujące treści. Możesz budować pozytywne emocje związane z nadchodzącym wyjazdem. To bez wątpienia bardzo ważne. Aplikacja to także pozytywne emocje, które na dłużej zostaną z klientem po powrocie do domu. Jaki ma to związek z promocją Twojej marki?Ponieważ Twój klient ma telefon praktycznie zawsze przy sobie, jest bardzo prawdopodobnie, że pokaże swoim znajomym w pracy, przyjaciołom czy rodzinie jakie wakacje na niego czekają. Będzie chciał pokazać gdzie był i co robił. Twoja aplikacja to twój branding, wszędzie. Wszystkich dokumentów i informacji, które klient pokaże innym. Możesz być pewien, że pochwali się aplikacją – to tzw. „efekt WOW!”. Nadal bowiem nie jest to standard w obsłudze wyjazdu klienta. Dlatego, praktycznie pewnym jest, że ludzie będą go pytać o Twoje biuro podróży i szczegóły dotyczące wyjazdu i oferty.

Być może obecnie drukujesz np. książeczki czy pakiety powitalne, które wysyłasz klientom. Czy noszą je ze sobą w kieszeni przed wyjazdem, w trakcie wyjazdu czy po powrocie?

Reasumując tę część. Biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej jeśli poważnie myśli o swojej przyszłości.

5. Spersonalizuj obsługę klienta na wyższym poziomie niż konkurencja.


Każdy z nas lubi sie czuć wyjątkowo. Kady z nas lubi być traktowany indywidualnie. Każdy z nas, z naszej perspektywy jest najważniejszym klientem firmy. To emocje, które towarzysza każdemu z nas i które z pewnością warto wykorzystać na użytek Twojego biura podróży.

Jeśli uważasz się za organizatora wycieczek, który naprawdę poznaje swoich klientów i ich potrzeby, by tworzyć niezapomniane, często całkowicie zindywidualizowane wycieczki, to bezsprzecznie dobra aplikacja dla biura podróży Ci w tym pomoże.

Jeśli na przykład wiesz, że Twoi klienci uwielbiają piesze wędrówki i mają kilka wolnych popołudni w trakcie swojej podróży – możesz użyć aplikacji, aby dostarczyć im konkretnych informacji o lokalnych wycieczkach, które mogą wypróbować. Możesz polecić konkretnych partnerów w danym miejscu – to dodatkowe bezpieczeństwo dla Twoich klientów i dla Ciebie. Dodanie takich akcentów pozwoli Ci wykonać ten dodatkowy krok, gest wobec Twoich klientów. To na pewno będzie działać na Twoją korzyść, gdy przyjdzie czas na kolejną rezerwację lub polecenie Twojego biura podróży znajomym.

6. Biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej jeśli chce być uważane za profesjonalne – bez względu na swoją wielkość.


Na rynku jest wielu wspaniałych touroperatorów, którzy tworzą absolutnie niesamowite podróże i doświadczenia dla swoich klientów. Jednak bardzo wiele można utracić na tym jak i w jakiej formie te informacje są przekazane. Czasem może ich być zbyt mało, zbyt dużo lub ich forma może być po prostu niewygodna.

Załóżmy, że przygotowałeś wielostronicowy i piękny przewodnik dotyczący danego programu ze swojej oferty. Nie licząc kłopotu z jego aktualizowaniem w przypadku zmian, z pewnością noszenie go przy sobie nie będzie wygodne. Ale Twój klient może mieć go przy sobie zawsze w kieszeni! Nie musi przeszukiwać dziesiątek wiadomości email, szukać załączników, ponieważ ma wszystkoco potrzebuje, wtedy gdy potrzebuje w pięknej aplikacji mobilnej Twojej firmy turystycznej.

Reasumując, korzystanie z aplikacji pomoże w dostarczeniu wszystkich informacji, których potrzebują Twoi klienci. W prosty, przejrzysty i wygodny dla biura i klientów sposób. Co ważne, wszystko odbywa się pod logo Twojej marki turystycznej. Nie ma więc znaczenia, czy w Twojej firmie jest 1 czy 100 pracowników. Twoi klienci zawsze otrzymają najwyższy i spersonalizowany poziom obsługi swoich wakacji.

Podsumowanie – czy biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej?

Mamy nadzieję, że poruszone powyżej kwestie pomogą Ci odpowiedzieć na postawione na wstępie pytanie – Czy Twoje biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej?

Już wkrótce zaprosimy Was do zapoznania się z drugą częścią tego dość szerokiego tematu. Ale jeśli już dziś wydaje Ci się, że posiadanie takiej aplikacji mogłoby pomóc Twoim klientom i Tobie, po prostu wykonaj kolejny krok i sprawdź.

Zapraszamy Cię do całkowicie darmowego testu, w ramach którego wspólnie przygotujemy aplikację Twojego biura. Sprawdzisz sam jak to wszystko działa. Test aplikacji dla biura podróży jest całkowicie darmowy i niezobowiązujący na przyszłość.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z nami

Podziel się...

3 thoughts on “Czy Twoje biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej? – część pierwsza

Comments are closed.