Dlaczego warto stworzyć własną aplikację turystyczną?

Tworzymy aplikacje mobilne dla hoteli i biur podróży

Od dawna, coraz większa część naszego życia odbywa się online. Część z nas sporo czasu spędza przed ekranem komputera lub laptopa, ale to telefon jest naszym głównym towarzyszem w praktycznie wszystkim co robimy. Telefon i aplikacje, które są w nim zainstalowane. Jeśli są dobrze przygotowane – wygodne w użyciu i faktycznie ułatwiające nam życie, tym chętniej po nie sięgamy. Dowodzą tego wszystkie raporty dotyczące rynku aplikacji i rynku mobilnego. Z Polski i z zza granicy. Dokładnie to samo dotyczy Waszych klientów. Mają telefony, na co dzień korzystają z telefonów i chcą korzystać z wygodnych aplikacji mobilnych. Oto kilka ważnych powodów dlaczego warto stworzyć własną aplikację turystyczną dla hotelu lub biura podróży.

Powód 1- przyciągnij więcej klientów

Skoro Two klienci coraz częściej (a praktycznie cały czas) korzystają ze smartfonów i aplikacji mobilnych, to warto być w ich telefonie. Warto mieć na uwadze demografię. Coraz młodsi ludzie, coraz bardziej przyzwyczajeni do smartfonów, aplikacji, Internetu stają się klientami firm turystycznych. Coraz mniej popularne stają się proste i tanie wakacje typu „all-inclusive”. W ich przypadku ośrodki same oferują klientom mobilną aplikację dla hotelu. Coraz więcej firm turystycznych zdecydowało się albo na stworzenie własnej aplikacji od podstaw (rozwiązanie trudne i drogie) bądź w oparciu o platformy takie, jak Vamoos. Decyzja, by stworzyć własną aplikację turystyczną to już nie fanaberia a konieczność by móc konkurować na dynamicznym rynku. Dając klientom wygodę w postaci własnej turystycznej aplikacji mobilnej, przyciągniesz ich uwagę a tym samym zaangażujesz i przyciągniesz więcej klientów do swojej marki turystycznej.

Powód 2- spersonalizowana obsługa klienta na bardziej osobistym poziomie

Szczególnie po czasie pandemicznych blokad, w czasie dużej niepewności co do zamieniającej się sytuacji klienci wymagają jeszcze wyższego poziomu obsługi klienta. Lepszego kontaktu i wygodniejszej komunikacji z firmą. Chcą wiedzieć, że ktoś czuwa nad ich bezpieczeństwem, nad planem ich podróży, ich czasem. Informacje z rynku pokazują, że nadal za granicę wyjeżdża mniej ludzi niż w czasie przed pandemią. Decydują się jednak na droższe typy wakacji. Tym samym rosną też ich oczekiwania co do tego jak cały proces związany z przygotowaniem wakacji samym wyjazdem będzie wyglądał.

Mobilna aplikacja dla biura podróży powinna zatem oferować funkcjonalność, która pozwoli na spełnienie tych oczekiwań. Co ważne, w taki sposób, by jak najmniej angażować czas pracy samego biura podróży czy hotelu. Automatyczne powiadomienia, spersonalizowane mapy czy choćby wygodne śledzenie lotów wraz z powiadomieniami to tylko cząstka tego co powinna potrafić dobra aplikacja mobilna dla klientów biura podróży. Dlatego, jeśli zdecydujesz się, że czas stworzyć własną aplikację turystyczną musisz dobrze przemyśleć jej funkcje. Wygodę interfejsu samej aplikacji, ale także wygodę interfejsu, który pozwoli Ci ją obsługiwać. Warto zatem przyglądać się gotowym rozwiązaniom, takim jak platforma Vamoos.

dlaczego stworzyć własną aplikację turystyczną
Platforma Vamoos pozwala stworzyć własną aplikację na dowolny wyjazd w przeciągu kilku godzin…

Powód 3- zwiększaj ROI oferując lepszą, pełniejszą i droższą usługę turystyczną

Ponad 36% klientów firm turystycznych jest gotowa zapłacić więcej, za lepszą, bardziej bezpośrednią, „bardziej ekskluzywną” ofertę i obsługę. Każdy z nas chce się czuć specjalnie traktowany. Wszyscy cenimy też wygodę. Czy wolałbyś otrzymać od hotelu, na którego ofertę się zdecydowaliście serię maili z załącznikami do wydrukowania? Czy by skorzystać z usług na miejscu chcielibyście ciągle dzwonić lub chodzić do recepcji? Telefon w pokoju nie przenosi się z klientem poza pokój. Macie lub chcecie mieć klientów z za granicy w grę mogą wchodzić także kwestie roamingu dla połączeń czy limitu danych.

Podobnie w przypadku biur podróży. Chcecie przekazać swoją wiedzę klientowi, która ma być mu pomocna w trakcie wyjazdu zwykle albo musicie wydrukować i wysłać materiały. Potem, musicie liczyć na to, że klient samodzielnie je wszystkie wydrukuje. A gdy to zrobi, że będzie zawsze mieć je przy sobie (oprócz telefonu, który praktycznie zawsze ma w kieszeni). A co jeśli w ostatniej chwili coś trzeba będzie zmienić?

Turystyczna aplikacja mobilna, taka jak Vamoos pozwala mieć stałą kontrolę nad całością treści, dokumentów i materiałów w telefonie klienta.


WSKAZÓWKA: Jeśli zdecydujesz się stworzyć własną aplikację turystyczną pamiętaj, by mogła działać w 100% w trybie offline. Dzięki temu Twój klient będzie mógł z niej korzystać wszędzie. Na drugim końcu świata, gdzie internet jest drogi, ale także tam, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowych. Pamiętaj także, by oferowała szybkie i łatwe aktualizacji treści, w sytuacji gdy coś zmienia się w rezerwacji klienta. To wszystko i więcej uzyskasz gdy stworzysz własną aplikację turystyczną opartą o platformę Vamoos.


Powód 4 – pracuj wygodniej, zamiast więcej. Stwórz własną aplikację turystyczną!

Wspomnieliśmy już o tym powyżej. Mobilna aplikacja turystyczna powinna nie tylko pomóc Twoim klientom ale także pozwolić Wam pracować efektywniej, szybciej i wygodniej. Gdy wszystkie informacje dotyczące pobytu lub podróży klienta są w jednym miejscu, każdy pracownik może łatwo dokonać koniecznych zmian. Nawet w przypadku bardzo spersonalizowanych ofert, spora część tego co oferujecie klientom często może się powtarzać. Dobra aplikacja mobilna powinna Wam łatwo kopiować wcześniej przygotowane treści. Dzięki temu każdy z Waszych klientów otrzyma mocno spersonalizowaną aplikację mobilną Waszego biura podróży lub hotelu, ale… Wy nie będziecie musieli tworzyć jej za każdym razem od nowa.

Powód 5 – pomóż swoim kampaniom marketingowym!

Być może widzieliście już nasz poprzedni wpis dotyczący podstaw marketingu w turystyce – typy klienta turystycznego. Biuro podróży lub hotel, które posiadają własną aplikację mobilną mogą wykorzystać ją także do promocji swojej marki i swojej oferty. Przypatrzcie się konkurencyjnym stronom czy wpisom w sieciach społecznościowych. Wyobraź sobie, że np. bogata funkcjonalność aplikacji mobilnej hotelu będzie pretekstem do zaprezentowania Twojej oferty, usług dodatkowych, wyjątkowego poziomu obsługi czy atrakcji, które oferujecie. Nasi partnerzy, zarówno biura podróży jak i hotele zgodnie twierdzą, że własna aplikacja mobilna pomaga wyróżnić im się na rynku. Prezentuj się jako marka nowoczesna, dbająca o każdy szczegół kierowanej do klientów oferty.

Dzięki platformie Vamoos turystyczną aplikację mobilną mogą posiadać nie tylko największe biura podróży i hotele. Na współpracę z nami zdecydowały się także niszowe biura podróży oferujące np. podróże szyte na miarę tylko do jednej destynacji.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI BY STWORZYĆ WŁASNĄ APLIKACJĘ TURYSTYCZNĄ

Odezwij się do nas i dowiedz się więcej. Z przyjemnością przygotujemy całkowicie za darmo Twoją aplikację. Dzięki temu dokładnie poznasz wszystkie jej funkcje i możliwości. Zobaczysz jak samodzielnie będziesz mógł wprowadzać w życie swoje pomysły by ułatwić swoją pracę i uprzyjemnić urlop swoich klientów. Co więcej, bez żadnych kosztów i zobowiązań będziesz mógł przetestować ją w prawdziwym życiu, na prawdziwych wakacjach, prawdziwego klienta. Zero kosztów, zero zobowiązań.

Podziel się...

2 thoughts on “Dlaczego warto stworzyć własną aplikację turystyczną?

Comments are closed.