Ile kosztuje stworzenie aplikacji podróżniczej w 2021 roku?

aplikacje dla biur podróży hoteli i pensjonatów

Prowadzisz biuro podróży i szukasz nowych możliwości zdobycia nowych klientów, wyróżnienia swojej oferty na rynku, poprawy ogólnie pojętego „user experience”? A może chcesz skuteczniej utrzymywać przy sobie już zdobytych klientów? Jednym z dobrych pomysłów jest oferowanie swoim klientom własnej aplikacji podróżniczej z logo biura podróży. Jeśli także doszliście do tej konkluzji na pewno pojawiło się dość zasadnicze pytanie: ile kosztuje stworzenie aplikacji podróżniczej? I to takiej, o faktycznie przydatnych funkcjach zarówno dla biura podróży jak i jego klientów. Spróbujmy bliżej przyglądnąć się tej kwestii.

Dlaczego warto by biuro podróży korzystało z własnej aplikacji podróżniczej?

Temat ten poruszany był już na blogu kilka razy, np. „Czy Twoje biuro podróży potrzebuje aplikacji mobilnej?” czy ostatnio „Dlaczego warto stworzyć własną aplikację turystyczną?„. No dobrze, ale czy naprawdę warto i jak dużo trzeba na taką aplikację podróżniczą wydać?

Na pytanie czy warto odpowiedzieliśmy już wielokrotnie, ale możecie też „zapytać Google”. Zmienia się branża, zmieniają się klienci, ciągle walczymy z pandemią. Wydaje się, że narzędzie takie jak aplikacja podróżnicza z logiem Waszego biura podróży staje się niezbędnym elementem oferty turystycznej.

ile kosztuje aplikacja mobilna biura podróży
Ile kosztuje stworzenie aplikacji podróżniczej w 2021 roku?

Według raportu Statista, globalne rezerwacje podróży online to rynek wartości 517,8 miliardów dolarów, a 65% udziału w przychodach zostało wygenerowane z rynku podróży i turystyki online.”

Czasy gdy plany podróży były zarządzane przez agencje powoli mijają. Choć oczywiście nadal proste wyjazdy typu „all-inclusive” pozostają popularne, rynek dla bardziej wymagających klientów rośnie i będzie rósł w przyszłości. Klienci wdają na wyjazdy więcej, sama dostępność bardziej personalizowanych ofert wzrasta a ich ceny spadają. Rośnie też konkurencja na rynku takich usług. Zastanówcie się, jak wiele biur podróży w Polsce oferowało 10 lat temu w jakiejś formie „wakacje szyte na miarę”, ile takich ofert i biur jest dziś. I to rok po pandemii, która okazałą się być szalenie dużym wyzwaniem dla całej branży.

Najlepsza miejsce dla biura podróży… wirtualny świat Internetu

Okres pandemii i izolacji niesamowicie przyspieszył cyfrową transformację rynku i świadomości klientów. Tyczy się to nie tylko branży turystycznej, ale ma na nią bardzo duży wpływ. Pracujemy zdalnie lub hybrydowo, zamawianie zakupów czy jedzenia przez Internet stało się codziennością. Coraz mniej mamy ochotę stać w kolejce w supermarkecie by wejść do salonu agencji podróży tylko po to, by przeglądnąć katalog. Chcemy by wakacje były pełniejsze, ciekawsze, bezpieczniejsze. Wielu klientów, którzy doświadczenia z wyjazdami „all-inclusive” mają za sobą, nie będzie chciało ich powtarzać w obecnej sytuacji na świecie.

Z kolei mniejsze biura podróży, działające online dały radę mocno ograniczyć swoje koszty a czas przerwy wyjazdach często był poświęcony na odświeżenie oferty. Nie ma sensu utrzymywanie salonów sprzedaży, do których przychodzi mniej klientów, lub które mogą znów zostać zamknięte.

„Według badań Statista, 88% klientów w USA preferuje dokonywać rezerwacji online za pomocą smartfona.”

Skoro tak, biura podróży także hotele, powinny podążać za oczekiwaniami swoich klientów i posiadać w ofercie własną mobilną aplikację turystyczną. I tu wracamy do pytania, Ile kosztuje stworzenie aplikacji podróżniczej w 2021 roku? By udzielić odpowiedzi na to pytanie, należy jednak najpierw ustalić kilka innych rzeczy.

Co trzeba ustalić, nim będziemy wiedzieć ile kosztuje stworzenie aplikacji podróżniczej w 2021 roku?

Przejdźmy od razu do szczegółów każdego punktu dla głębszego zrozumienia:

Jaki typ aplikacji dla biura podróży chcemy stworzyć?

Użytkownicy smartfonów spędzają 92% swojego czasu online korzystając z różnych aplikacji mobilnych. Nastąpiła ogromna zmiana w tym jak klienci szukają ofert planów podróży, w jaki dokonują rezerwacji, dlatego biura podróży powinny szybko zainwestować w aplikację, która pozwoli pokazać klientom nowe propozycje wyjazdów, ofert, kierunków.

Reklamuj nowe wyjazdy w aplikacji turystycznej
Twoja aplikacja to bezpośredni kanał komunikacji z klientem. Pokaż nowe oferty i propozycje bezpośrednio w aplikacji mobilnej Twojego biura podróży.

W Inspiracjach pokażesz nowe propozycje, zaproponujesz zniżki, pokażesz oferty „last minute” i nie tylko. Możesz od razu kierować klientów do strony kontaktu lub rezerwacji miejsca. Musisz zatem mieć aplikację, która pomoże Ci sprzedać nowe wyjazdy czy zaoferować dodatkowe pakiety wycieczek czy dodatkowych programów w trakcie wakacji Twoich klientów. Przy rozważaniu tego jak powinna działać i jakie funkcje oferować Twoja aplikacja pamiętaj o lotach…

61% podróżujących korzysta z aplikacji mobilnej do rezerwacji lotów. A zatem… Twoja aplikacja powinna „śledzić” status lotów Twojego klienta i powiadamiać go o ewentualnych zmianach.


NIE WYWAŻAJ OTWARTYCH DRZWI! Aplikacje służące do rezerwacji i wyszukiwania lotów są na rynku od lat. Nie ma sensu tworzyć kolejnej, niszowej. Inwestycja w tę funkcję nigdy się nie zwróci. Twoja aplikacja może za to pomóc klientom zawsze wiedzieć jaki jest status ich lotu.

śledzenie lotów w aplikacji turystycznej

Jakiej aplikacji chcieliby używać Wasi klienci?

Wbrew pozorom to jedno z najbardziej podstawowych pytań, które musicie sobie zadać. W sklepach Google Play czy App Store są tysiące aplikacji różnych firm, z których nie korzystają ich klienci. A zatem, by odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje stworzenie aplikacji podróżniczej”, musicie dokładnie zastanowić się nad tym jakie funkcje będą potrzebne Wam ale także, co faktycznie przyda się Waszym klientom? Wiedząc jakie funkcje są w niej niezbędne, łatwiej będzie można określić wymagany do jej stworzenia czas i koszt całego projektu. Można rozważyć tzw. podstawową wersję aplikacji – MVP (Minimum Viable Product) – pytanie jednak, czy będzie to coś co faktycznie przyda się Wam i co na dobre zagości w smartfonie Waszych klientów?

Ile kosztuje stworzenie aplikacji podróżniczej – przykłady

ile kosztuje aplikacja Vamoos;  typy aplikacji turystycznych

Ważne kwestie do rozważenia podczas tworzenia turystycznej aplikacji dla klientów

Nieważne, jak genialny jest pomysł na aplikację i jakie cechy i funkcjonalności oferuje, jeśli nie spełnia potrzeb użytkowników końcowych. Z naszego doświadczenia jest to zasadnicza i podstawowa kwestia. Jeśli nikt nie korzysta z aplikacji, każda złotówka, którą wydacie na jej stworzenie została wyrzucona do kosza.

Zrozumienie rynku i potrzeb użytkowników

Aby Wasz pomysł na aplikację mobilną miał sens w realnym życiu, musicie skupić się na zrozumieniu potrzeb swoich klientów.


Vamoos rozwija platformę i turystyczną aplikację mobilną od ponad 7 lat. Znamy dokładnie rynek turystyczny, potrzeby i oczekiwania touroperatorów a także samych podróżnych. Stale monitorujemy wymagania klientów końcowych, ich opinie rozwijając funkcjonalność aplikacji. Dostosowujemy system do potrzeb operatorów turystycznych, hoteli i pensjonatów. Dzięki temu biura podróży, hotele i podróżujący dostają gotowy produkt działający na platformach iOS i Android.


Oto proste pytania, które musisz rozważyć:

  • Cel tworzenia tej aplikacji?
  • Kto jest docelowym odbiorcą?
  • Jakie będą ich dochody?

Czy Wasi klienci standardowe miejsca turystyczne, może preferują bardziej „dzikie” miejsca, a może połączenie znanego i przygody?
Tworząc własne rozwiązanie musisz dowiedzieć się, w jaki sposób Wasze pomysły będą uwzględniać zainteresowania klientów. Im lepiej zrozumiecie swoich odbiorców i ich oczekiwania, tym bardziej wartościowa będzie tworzona przez Was aplikacja – jaki typ klienta turystycznego obsługujecie?

Badania konkurentów i analiza danych

Ponieważ aplikacje mobilne mocno utorowały sobie drogę do każdej dziedziny, rynek turystyczny jest mocno konkurencyjny. Dzięki Vamoos, że możesz korzystać z kluczowych zasobów i rozwiązań, tak samo jak liderzy rynku.

Wybierz mądrze swój zespół ds. rozwoju

Podsumowując, najważniejsze będzie to, jak Twój pomysł na aplikację przekłada się na produkt końcowy. Znalezienie i zatrudnienie programistów aplikacji mobilnych do rozwoju aplikacji turystycznej jest kluczową decyzją. Upewnij się, że zatrudniasz zespół programistów, którzy pomogą Ci zdefiniować koncepcję, biorąc pod uwagę trendy rynkowe i przyczyniając się do znalezienia najlepszych rozwiązań.

Alternatywnie, zamiast ryzykować, skorzystaj z gotowego i sprawdzonego rozwiązania, takiego jak Vamoos.

Ile kosztuje stworzenie aplikacji podróżniczej, która okaże się HITEM dla Twoich klientów?

Opracowanie aplikacji turystycznej jest złożonym zadaniem, ponieważ istnieje wiele czynników, w tym kategorii aplikacji, cel, integracje, wymagania projektowe i więcej. Możesz rozważyć wynajęcie firmy zajmującej się tworzeniem aplikacji do tego projektu. Ale zanim zaczniesz, musisz mieć podstawowe zrozumienie procesu rozwoju aplikacji.

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić udaną aplikację turystyczną w 2021 roku, to tutaj jest kilka podstawowych kroków zaangażowanych w rozwój aplikacji mobilnej podróży.

  • Krok 1: Zdecyduj o temacie aplikacji dla aplikacji mobilnej podróży. Upewnij się, że Twoja aplikacja jest dobrze dopasowana do rodzaju oferty turystycznej.
  • Krok 2: Przemyśl interfejs strony głównej z p. widzenia Twojego klienta, najważniejsze funkcje muszą znaleźć się na ekranie głównym.
  • Krok 3: Zbuduj menu, które będzie zawierać wszystkie opcje, które chcesz pokazać użytkownikom aplikacji: dokumenty, loty, mapy, pogoda, plan pobytu lub podróży, atrakcje, lista POI, itp.
  • Krok 4: Opcję dodawania i dzielenia się kontentem przez samych użytkowników.
  • Krok 5: Jak będzie wyglądać ekran startowy aplikacji, nie zapomnij o kompatybilność z platformami iOS i Android.
  • Krok 6: Jaka infrastruktura serwerowa będzie obsługiwać Twoją aplikację, dostarczać do niej treści, itd.? To także koszt, którego nie możesz pominąć!

Wszystkie wyżej wymienione kwestie, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Możecie nam wierzyć, rozwijamy aplikację Vamoos od wielu lat. Pamiętajcie też, że jak z każdą technologią od czasu do czasu pojawią się awarie – czy masz zasoby i czas by rozwiązywać problemy techniczne swoich klientów?

Ile kosztuje stworzenie aplikacji podróżniczej – w przypadku Vamoos zaskakująco mało!

A co, gdybyś skorzystał z istniejącego systemu takiego jak Vamoos? Prosta i niska roczna opłata, pełna funkcjonalność i jasny tryb rozliczeń – zobacz cennik Vamoos, tyle kosztuje stworzenie aplikacji podróżniczej.

Dodajesz obrazy, treści, logo swojej marki turystycznej. Wybierasz ikony, nazwy funkcji, decydujesz jak będzie wyglądać Twoja aplikacja. Klikasz „Zapisz”, gotowe. Mobilna aplikacja turystyczna jest gotowa do wysłania Twoim klientom.

To naprawdę jest takie proste! Kliknij poniżej, odezwij się do nas a pierwszą aplikację na dowolny wyjazd indywidualny lub grupowy przygotujemy dla Ciebie całkowicie za darmo.

Podziel się...