Jak stworzyć własną aplikację turystyczną?

Jak stworzyć własną aplikację turystyczną

Ostatnio pisaliśmy o tym dlaczego warto stworzyć własną aplikację turystyczną dla hotelu lub biura podróży. Pomyśleliśmy, że warto też wspomnieć o o tym jak stworzyć własną aplikację turystyczną. Na co zwrócić uwagę szukając partnera z którym będziecie współpracować. Z czym wiąże się sama idea posiadania takiego rozwiązania. Wreszcie, czy istniej alternatywa dla tworzenia i rozwoju własnej aplikacji mobilnej od podstaw. Oczywiście nie sposób poruszyć wszystkich kwestii i przewidzieć wszystkiego, co może stać się po drodze. Jeśli będziecie mieć jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące tworzenia aplikacji mobilnej dla hotelu lub biura podróży, czekamy na kontakt.

„Traveling through hyperspace ain’t like dusting crops…” – Han Solo, Star Wars

Pamiętacie to krótkie zdanie, które rzucił Han Solo? Podobnie wypada tworzenie aplikacji mobilnej gdy porównamy to do tworzenia strony www. Totalnie inna złożoność projektów. Strona internetowa jest względnie prostym projektem informatycznym. Tworzenie aplikacji mobilnej, to znacznie bardziej złożona sprawa. Pomysł, testy, logika mechaniki, wersje aplikacji, przemyślenie funkcji, tworzenie kodu, znów testy, tworzenie UI, UX i więcej. Przygotowanie aplikacji samej w sobie – czyli tego co dacie do ręki klientom to tylko cząstka. Do tego dochodzi stworzenie „back-endu”, czyli środowiska, w którym Wy będziecie pracować na co dzień. To wszystko musi ze sobą współgrać i współpracować jeśli projekt ma mieć sens. W Internecie znajdziecie bardzo ogólne informacje o kosztach. Weźcie pod uwagę ilość zaangażowanych osób. Pomóżcie koszt ich pracy przez potrzebny czas – około roku. +/- 150.000 zł to praktycznie absolutne minimum by stworzyć sensowną aplikację mobilną. A przecież aplikację trzeba aktualizować, utrzymywać, poprawiać, rozwijać. To nie kończący się proces. To stałe wydatki.


NIE MUSISZ STWORZYĆ WŁASNEJ APLIKACJI TURYSTYCZNEJ OD ZERA! KORZYSTAJ Z GOTOWYCH ROZWIĄZAŃ I SKUP SIĘ NA TYM, CO NAJWAŻNIEJSZE. PRZECIEŻ JUZ TERAZ KORZYSTASZ Z GOTOWYCH ROWIĄZAŃ TYPU EDYTORY TEKSTU CZY POCZTA E-MIAL…

Ponad 500 firm turystycznych i hoteli na świecie korzysta z aplikacji mobilnej Vamoos

darmowa aplikacja dla hotelu

Jak stworzyć własną aplikację turystyczną – co należy wziąć pod uwagę?

Doświadczenie i umiejętności

Zapewne znacie powiedzenie „albo dobrze, albo tanio”. W przypadku firm deweloperskich rzecz się ma podobnie. Każda firma do której się zwrócicie z pytaniem, „Czy stworzycie dla nas aplikację mobilną” odpowie – TAK! Wszyscy przedstawią to jako prosty, bezproblemowy i bezbolesny proces. Jak zwykle diabeł będzie tkwić w szczegółach. Gdy zaczniecie wydawać pieniądze z każdą kolejną fakturą coraz trudniej będzie się wycofać by zacząć cały proces od nowa. Szanse, że bez kłopotu i szybko odzyskacie wydane środki są także nie wielkie. Zatem, albo możecie skorzystać z usług znanej firmy deweloperskiej, albo podjąć ryzyko zostanie „królikiem doświadczalnym” w firmie bez doświadczenia. Alternatywą dla obu opcji jest skorzystanie z platformy takiej jak Vamoos. W naszym przypadku aplikacja mobilna dla biura podróży, podobnie jak aplikacja mobilna dla hotelu są już gotowe.

Sprawdź portfolio, referencje i testuj

Nim zdecydujesz się na nawiązanie współpracy z daną firmą deweloperską warto jest sprawdzić jej dotychczasowe dokonania. W miarę możliwości należy sprawdzić aplikacje, które już zostały stworzone. Być może w części z nich działają już podobne mechanizmy/funkcje do tych, których potrzebujesz. Świetnie jeśli samodzielnie będziecie mogli sprawdzić je nie tylko od strony klienta końcowego, ale – co równie ważne – od strony obsługi przez firmę/operatora.

Dokładnie sprawdź ofertę i przemyśl umowę

Niektóre firmy oferują indywidualne usługi tworzenia i rozwoju aplikacji. Na rynku są także, takie, które oferują kompletne pakiety usług, od badań rynku do projektowania, rozwoju, testowania i uruchamiania aplikacji. Ważnym aspektem będą także kwestie dotyczące własności intelektualnej. Czy deweloper będzie mógł i w jakim zakresie korzystać z kodu i rozwiązań, które dla Was przygotowuje. Przecież nic nie stoi na drodze temu, by kolejne, podobne aplikacje tworzyć już taniej dla Waszej konkurencji. Posiadanie prawa do własności przez Was, to zaś zupełnie inny koszt tworzenia aplikacji. Pozostaje także kwestie rozwoju aplikacji już po jej stworzeniu. Czy będzie Wam wolno przenieść się z projektem do innej firmy deweloperskiej? Czy może współpraca między Wami a deweloperem będzie jak ślub be opcji rozwodu? Wszystko to musicie wziąć pod uwagę decydując się na jakieś rozwiązanie

darmowa aplikacja dla hotelu

Jak stworzyć własną aplikację turystyczną – a co powiesz na gotowe rozwiązanie?

Vamoos podszedł do tematu od innej strony. Przygotowaliśmy łatwą w użyciu platformę o bardzo bogatej funkcjonalności. Dzięki niej samodzielnie, w przeciągu minut możecie przygotować gotową, kompletną aplikacje dla swoich klientów. Nie potrzeba znać się na programowaniu, tworzeniu stron, itp. Dodajcie dokumenty, zdjęcia, logo Waszego biura podróży lub hotelu. Dodajcie loty klienta, opis pobytu lub wyjazdu, program, wybieracie nazwy ikon w aplikacji, tworzycie mapy – gotowe.

Jak stworzyć własną aplikację turystyczną? Wystarczy zgłosić się do darmowego testu turystycznej aplikacji mobilnej. Reszta staje się banalnie prosta. Cóż szkodzi sprawdzić? W końcu inni już korzystają.

Jak stworzyć własną aplikację turystyczną – a może za darmo?

Prowadzisz hotel lub mały pensjonat? Dołącz do naszej platformy Vamoos Connect i korzystaj z podstawowych funkcji aplikacji całkowicie za darmo!

Kliknij i dowiedz się więcej o darmowej aplikacji dla hoteli – Vamoos Connect lub odezwij się do nas.

Podziel się...