Lepsza efektywność w turystyce to więcej zadowolonych klientów

więcej czasu na obsługę klientów

Lepsza efektywność pracowników biura podróży czy hotelu to ważny aspekt działalności każdej formy turystycznej. Dzięki niej, firma i pracownicy mogą poświęcić więcej czasu na najważniejsze zadania z punktu widzenia firmy i jej klientów. Badania wykazały, że firmy turystyczne tracą średnio 2 godziny czasu pracy swoich pracowników każdego dnia roboczego. Oznacza to 11,4 godziny tygodniowo. Policz sam, jaki to koszt dla Twojego biura podróży lub hotelu?

Czas na nowe narzędzia w codziennej pracy…?

Działania te w żaden sposób nie poprawiają jakości wakacji, wyjazdu z Twoim biurem podróży czy pobytu w Twoim hotelu. Co jest tego przyczyną? Nieefektywne procesy i niepotrzebne działania.

Żyjemy w epoce cyfrowej, w której tak wiele można zautomatyzować, a technologia może usprawnić niemal każdy proces. Dlaczego biura podróży czy hotele nadal działają nieefektywnie w części obszarów swoich działań?

Zidentyfikowaliśmy 3 główne problemy w branży turystycznej, które powodują, że firmy tracą czas, pieniądze i energię. W dalszej części dowiedziesz się, czym są i jak każdy z nich można rozwiązać. Z Vamoos w prosty sposób poprawisz efektywność swojego biura podróży lub hotelu.

Dokumenty klienta – papierowo czy cyfrowo? Co dla Ciebie i klienta wygodniejsze?

Ogromna liczba touroperatorów nadal drukuje, pakuje i wysyła dokumenty do swoich klientów pocztą po zarezerwowaniu wycieczki. To dodatkowe zadania dla Twoich pracowników, których mógłbyś uniknąć.

Nawet, jeśli wysyłacie je w formie cyfrowej, to tylko połowiczne rozwiązanie. To Twój klient musi je wydrukować i mieć przy sobie, na wszelki wypadek. A gdy coś w zakresie wyjazdu na wakacje czy pobytu w hotelu się zmieni?

Wyobraź sobie taką sytuację… Twój klient rezerwuje wyjazd na wakacje. Wspaniała wiadomość! Wysyłasz klientowi wiadomość z ponad 20 załącznikami. Lub kilka, kilkanaście osobnych wiadomości. Karty pokładowe, rezerwacje w restauracji, potwierdzenie pobytu w hotelu, karty aktywności, przewodniki, porady, itd…

Spędzasz dużo czasu na drukowaniu i organizowaniu tych dokumentów do wysłania. Koszty wysyłki ciągle rosną, a opóźnienie na poczcie oznacza, że Twoi klienci dzwonią, pytając o swoje dokumenty. Po ich otrzymaniu mogą źle je pomieszać, chcieć wielu kopii dla innych członków grupy. Musza je samodzielnie drukować lub poproszą Cię o wysłanie dodatkowej paczki.

Kiedy Twój klient jest na wakacjach, zostawia wydrukowane dokumenty w pokoju hotelowym. Nie ma dostępu do niezliczonej ilości załączników w wysłanym przez Ciebie e-mailu. W najlepszym wypadku ma je w wiadomości pocztowej w telefonie, ale co, jeśli z powodu kosztów roaming’u nie ma Internetu?

Aplikacja Vamoos – elektroniczny portfel na dokumenty – lepsza efektywność obiegu informacji

Korzystanie z Vamoos do obsługi klientów oznacza, że jedyne, co musisz zrobić to dodać dokumenty (i inne treści) do aplikacji. Wysłać klientowi wiadomość z identyfikatorem użytkownika i kodem dostępu. Twoi klienci będą mieli stały dostęp do tych informacji w trybie offline i będą dokładnie wiedzieć, gdzie je znaleźć.

Dokumenty w aplikacji wpływają na lepszą efektywność pracy.

To oczywiste, że całkowita likwidacja konieczności drukowania dokumentów sprawi, że Twoi pracownicy będą mieć więcej czasu na inne prace. Taką zmianę docenią także sami klienci. Dokumenty klientów w Twojej aplikacji mobilnej pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Działanie takie pomożecie pokazać Twoją firmę jako przyjazną środowisku, dzięki ograniczeniu wykorzystania papieru.

Lepsza efektywność w turystyce dzięki nowym rozwiązaniom

Wspomniany wyżej raport, wykazał, że 1 z 4 najlepszych „zabójców” efektywności to źle działające narzędzia i organizacja procesu. Systemy lub narzędzia, które są przestarzałe, nie są zsynchronizowane lub nie są połączone sprawiają, że praca wykonywana jest mniej efektywnie.

Załóżmy, że Twoja firma posiada system do budowania planów podróży, system do tworzenia ofert i system druku i wysyłania dokumentów. Łatwo zauważyć, jak wiele czasu można zmarnować by osiągnąć założone cele sprzedaży.

W Vamoos rozumiemy potrzebę działania w ramach jednego systemu na każdym etapie cyklu sprzedaży.

Czas szkolenia pracowników dla jednego systemu jest znacznie krótszy niż dla wielu systemów. Użytkownik końcowy będzie posiadał wszystko co dotyczy wyjazdu czy pobytu w jednym miejscu. W tym mapy, plan pobytu czy trasy, lokalne atrakcje, Twoje polecenia i wiele, wiele innych…

Vamoos pozwala na dużą automatyzację pracy i szybsze przygotowywanie aplikacji mobilnej dla klienta. Powiedzmy, że jeden z członków Twojego zespołu stworzył już plan podróży na weekendowy wyjazd do Paryża. Inny klient myśli o podobnej wycieczce? Wykorzystasz informacje już zawarte w systemie. Możesz także skorzystać z otwartego API platformy Vamoos.

Vamoos posiada spójny system back-end, który jest używany do budowania planów wyjazdów, ofert i personalizowanych aplikacji dla klienta końcowego. Zapewniamy pełne wsparcie w zakresie korzystania z platformy. Twoi pracownicy mogą korzystać z Vamoos jednocześnie. Mogą obsługiwać wielu klientów w tym samym czasie. Łatwo skorzystają z elementów innych planów podróży, które już są zapisane w systemie..

Łatwo aktualizuj dokumenty w aplikacji mobilnej swojego klienta

Zmiany w planach podróży lub pobytu zdarzają się często. Gdy do nich dochodzi, konieczna jest aktualizacja dokumentów i informacji. To dodatkowy kłopot i konieczność poświęcenia czasu. To dodatkowy stres dla Twojego klienta, gdy np. zmiany pojawiają sie w trakcie wyjazdu.

WSKAZÓWKA: Nad informacjami w aplikacji masz zawsze pełną kontrolę. Jeśli chcesz lub musisz wprowadzić zmiany możesz w dowolnym momencie zaktualizować swoją aplikację mobilną

Powiedzmy, że Twój klient zarezerwował dwutygodniowy wyjazd na safari do Tanzanii. Przeszedłeś przez cały proces wysyłania dokumentacji podróży do swojego klienta. Przypadkowo wysłałeś błędną rezerwację hotelu. Możesz wysłać kolejnego maila z właściwym załącznikiem. Czy masz pewność, że klient wydrukuje właściwy załącznik? Że nie zapomni zaktualizować swoich dokumentów? A jeśli klient już jest w trakcie swoich wymarzonych wakacji? Dla użytkownika końcowego, może to być spory kłopot. Nie jest to pozytywne doświadczenie w zakresie współpracy z Twoją firmą.

A może klient zdecyduje się zarezerwować dodatkowy dzień zwiedzania, który poleciłeś? To generuje kolejną wiadomość, z kolejnym dokumentem w załączeniu. Popatrz na to z perspektywy swojego klienta. Klient musi sam wydrukować te nowe dokumenty lub znaleźć je w wiadomości e-mail podczas urlopu.

Posiadanie własnej aplikacji mobilnej, to możliwość dodawania, edytowania i usuwania wszelkich informacji w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca. Łatwiejsza praca przekłada się wprost na lepszą efektywność Twojej organizacji i pracowników.

Wysłanie nowego dokumentu lub dodanie dodatkowej aktywności do planu podróży zajmuje kilka sekund, nie sprawiając użytkownikowi końcowemu żadnych kłopotów. Wszelkich zmian dokonasz po przez powiadomienie w trybie „push”.

Klient otrzyma nowy dokument i powiadomienie o aktualizacji aplikacji. Aplikacja mobilna biura podróży to mniej kłopotu dla Ciebie i wygoda dla Twoich klientów

Mamy nadzieję, że przykłady powyżej dały Ci pewien wgląd w to, jak możesz poprawić swoje wewnętrzne procesy. Z aplikacja Vamoos Twoje biuro podróży, Twój hotel będzie działać wydajniej i skuteczniej.

Zacznij swój darmowy test już dziś!

Codziennie Vamoos pomaga setkom firm zaoszczędzić czas, pieniądze i energię. Nie musisz wierzyć nam na słowo! Zapisz się na bezpłatny test poniżej i przekonaj się sam, jak możemy Ci pomóc! Nie czekaj, popraw efektywność swojej firmy już dziś!

Powrót do strony głównej

Podziel się...