Oczekiwania turystów – przygotuj się na 2022 – raport Expedia

parasol and lounger chair near swimming pool

Na stronie AccomNews znaleźliśmy informacje na temat raportu opublikowanego przez grupę Expedia. Raport dotyczy badania prognoz turystycznych dotyczących końcówki roku 2021 oraz nadchodzącego roku 2022. Badanie przeprowadzone przez Grupę Expedia pokazuje zmianę podejścia do podróżowania i tego jakie decyzje stają się najważniejsze dla klientów. Z raportu wynika jakie są i jak zmieniły się oczekiwania turystów w związku z pandemią. Oto krótki podsumowanie samego raportu.

Decyzje dotyczące rezerwacji i podróży – czyli jakie są obecnie oczekiwania turystów?

Indeks Traveller Value przeprowadził badanie na 8000 osób w ośmiu krajach, by poznać ich turystyczne oczekiwania w miarę jak pandemia wydaje się być pod coraz większą kontrolą w wielu częściach świata.

Cena przestała być jednym z najistotniejszych czynników decydującym o rezerwacji wyjazdu

Indeks Traveller Value klasyfikuje czynniki, które wpływają na podjęcie decyzji o rezerwacji (pobytu w hotelu lub podróży) w odniesieniu do wielu emocji i oczekiwań związanych z podróżowaniem. Czynniki, które są brane pod uwagę to na przykład:

  • Możliwość uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy, jeśli plany ulegną zmianie;
  • Nietypowe, niższe ceny spowodowane niskim popytem w czasie pandemii;
  • Bezkontaktowe obsługa, takie jak bez kluczowy wstęp do hotelu lub wypożyczalni, online check-in, cyfrowe karty pokładowe. Turyści pozytywnie podchodzą też do rozwiązań takich jak aplikacja mobilna hotelu lub aplikacja biura podróży z informacjami i dokumentami wyjazdu;
  • Podejście do tematu ochrony środowiska, np. takie jak ograniczone użycie tworzyw sztucznych lub lokalnie pozyskiwana żywność i produkty;
  • Procedury dotyczące utrzymania czystości i dezynfekcji;

W miarę jak rosną wskaźniki szczepień i otwierają się granice na całym świecie, ludzie są gotowi i chętni do podróżowania. Miesiące niepewności wpływają jednak na ich decyzje dotyczące podróży i zmieniają konwencjonalne przekonanie, że cena jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na rezerwacje.

Ariane Gorin, prezes, Expedia for Business, Expedia Group

Coraz lepsze perspektyw dla turystyki – pandemia zmieniła oczekiwania turystów.

Po ponad roku dla wielu spędzonym w domu lub jego pobliżu, ludzie zaczynają zaliczać wyjazd i podróż jako jeden ze swoich priorytetów, także pod względem finansowym – 34% badanych dysponuje większym budżetem na podróż niż w poprzednich latach. Priorytetem przestają być tanie wakacje. Zamiast tego istotniejszym staje się to czy wyjazd i wakacje będą bezpieczne a jednocześnie obfitujące w nowe doświadczenia. 75% badanych z nich rozważa podróż do miejsca, w którym nigdy wcześniej nie byli, a 22% badanych chciałoby przeżyć coś wyjątkowego podczas następnej podróży.

Inna częstotliwość i długość podróży – turystyka w 2022 roku

60% badanych wskazało jako preferowane podróże krajowe w bliskim okresie czasu, ale jednocześnie planuje częstsze wyjazdy tego typu. Prawie połowa badanych (41%) jest zainteresowana częstszymi ale krótszymi wyjazdami. Lepiej wyglądają też również prognozy dla podróży zagranicznych – ponad jedna czwarta (27%) podróżujących rozważa wyjazd do innego kraju w ciągu najbliższego roku. Dobrą informacją jest to, że ponad trzy czwarte (71%) podróżnych nie ma nic przeciwko okazywaniu szczepionki paszportowej w celu odbycia podróży międzynarodowej.

Jak w spełnieniu tych oczekiwań turystów może pomóc mobilna aplikacja dla turystyki Vamoos?

Buduj ekscytację i nakręcaj swoich klientów

Warto zacząć od tego, że badanie mocno potwierdza to, co pisaliśmy kilka miesięcy temu, w zakresie oczekiwań turystów w 2021.

Co zatem może być nowym rodzajem doświadczenia dla gości w nadchodzących latach? Hoteli i biur podróży z podobną ofertą turystyczną jest przecież na rynku sporo? Jednym z takich niezapomnianych aspektów oferty może być absolutnie najlepszy poziom oferowanej obsługi i to już od momentu dokonania rezerwacji.

Pamiętaj przy tym, że to szeroko pojęte doświadczenie kontaktu z Twoją firmą zaczyna się już na etapie pierwszych odwiedzin Twojej strony www. A samo doświadczenie związane bezpośrednio z wyjazdem i podróżą, zaczyna się w momencie pierwszych rozmów, ustaleń i dokonania rezerwacji. Nawet, jeśli faktyczny wyjazd jest odległy o wiele, wiele tygodni. Twój klient z każdym dniem czeka na niego coraz bardziej!

Dzięki takim funkcjom jak zegar odliczający, wiadomości i powiadomienia, możesz angażować gości wcześniej niż kiedykolwiek do tej pory. Buduj podekscytowanie jednocześnie zapewniając, że będą mogli cieszyć się z tego jedynego w swoim rodzaju pobytu.

Pokaż, że dbasz o bezpieczeństwo swoich gości nim zapytają o szczegóły

Vamoos pomaga również zapewnić gościom poczucie bezpieczeństwa. Dzięki aplikacji, możesz sprawić, że Twój hotel będzie niemal całkowicie bezdotykowy. Co ważne, po przez aplikację będziesz możliwe zapewnienie jeszcze bardziej spersonalizowanej obsługi.

Wszelkie zmiany przepisów, lokalnych lub innych, mogą być przekazywane gościom w czasie rzeczywistym za pośrednictwem powiadomień i wiadomości. Wiemy, że jest to rodzaj pewności (że wiesz co się dzieje), które chcielibyśmy mieć w dzisiejszych czasach podczas podróży. Twoi klienci na pewno też!

Dowiedz się więcej o tym, jak Vamoos może pomóc Twojemu hotelowi, Twojemu biuru podróży I Twoim klientom. Umów się z nami na krótkie, 15 minutowe spotkanie lub skorzystaj z darmowej aplikacji mobilnej dla hoteli.

Więcej informacji o aplikacji mobilnej i jej funkcjach znajdziesz na naszej stronie głównej.

Podziel się...

2 thoughts on “Oczekiwania turystów – przygotuj się na 2022 – raport Expedia

Comments are closed.