Prognoza trendów hotelarskich 2021- czego będą oczekiwać goście?

ile kosztuje aplikacja mobilna biura podróży

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, co może czekać biura podróży w 2021. Z jakimi oczekiwaniami klientów mogą się spotkać. Myśląc o trendach w branży turystycznej nie sposób pominąć hoteli, pensjonatów, itp. Dziś zatem krótka prognoza trendów hotelarskich 2021. Tego czego mogą oczekiwać i szukać klienci i co mogą zrobić hotele by na te oczekiwania odpowiedzieć w jak najlepszy sposób.

PRECYZYJNA INFORMACJA DOTYCZĄCA WARUNKÓW

Podobnie jak w przypadku biur podróży także hotele koniecznie mają do przekazania swoim gościom coraz większą ilość informacji. Z jednej strony będzie to mieć związek z bezpieczeństwem i zaufaniem gości, z drugiej, z umileniem ich pobytu. Podobnie jak w przypadku biur podróży, będzie to pokazanie, że hotel czy pensjonat – robiąc ciut więcej niż teoretycznie musi – naprawdę dba całość pobytu gościa w danym miejscu. Pytanie jak tą coraz większą ilość informacji przekazać gościom? Tak by było to wygodne – dla hotelu i dla zainteresowanych. Z naszej strony oczywistą jest sugestia wykorzystania aplikacji hotelowej dla gości.

Zatem jeśli chcecie faktycznie zadbać o samopoczucie gości, warto być z nimi w stałym kontakcie w zakresie przekazywanych wiadomości. Idealnie, jeśli z wyprzedzeniem będziecie wstanie odpowiedzieć i udzielić informacji na ich potencjalne pytania.


NIE PRZEGAP: Zobacz najlepszą na rynku aplikację hotelową dla gości.


PROGNOZA TRENDÓW HOTELARSKICH 2021: DYSTANS, KOMUNIKACJA, MOŻLIWOŚCI

Praktycznie pewnym jest, że uwaga klientów zwróci się w kierunku mniejszych obiektów. Hoteliki, hotele butikowe, pensjonaty, domki wakacyjne… Wszystkie te miejsca w których goście będą mogli uniknąć tłumów nie rezygnując przy okazji z dobrej jakości obsługi i/lub różnych atrakcji. Dla wielu obiektów może być to szansa na udana rywalizacje z dużymi obiektami czy hotelami/ośrodkami funkcjonującymi w ramach programów „all inclusive”.

Można reklamować własną lokalną kuchnię i posiłki dostarczone do pokoju. Nie trzeba nawet drukować menu, bo propozycje na każdy dzień – w zależności od tego co w danym dniu wybierze szef – możesz przekazać swoim gościom w bezpiecznej, elektronicznej formie. A cóż będzie bezpieczniejszego i wygodniejszego niż własna aplikacja hotelu w telefonie klienta?

Co więcej, jeśli tylko masz taką możliwość, możesz łatwo uatrakcyjnić pobyt w swoim hotelu. Jeśli w Twojej okolicy są restauracje z dobrą kuchnią możesz nawiązać współpracę i zarekomendować takie miejsca swoim klientom. W zależności od sytuacji pandemicznej będą mogli zarezerwować specjalny stolik, menu lub skorzystać z dostawy do swojego pokoju hotelowego na specjalnych zasadach. To zawsze „ciut więcej” niż zaproponuje konkurencja.

Nie masz u siebie SPA, basenu, masaży? Na podobnej zasadzie możesz uatrakcyjnić swoją ofertę. A jeśli dysponujesz takimi lub innymi atrakcjami dla gości u siebie w pensjonacie czy hotelu, będziesz mógł „przygotować” gości na to by chcieli z nich skorzystać jeszcze nim pojawią się w Twoich progach.

Pamiętaj, że dziś wiele osób woli napisać krótką wiadomość w telefonie niż rozmawiać. Dlatego opcja takiej komunikacji w aplikacji będzie dla gości bardzo atrakcyjna.

Automatyzacja i „cyfryzacja” wszelkich procesów i interakcji gości z Twoim hotelem będzie plusem.

PROGNOZA TRENDÓW HOTELARSKICH 2021: LOKLANE ATRAKCJE, REKOMENDACJE, SWOBODA POBYTU

Usługi lokalizacyjne są użyteczne na każdym kroku. Wykorzystaj technologię jaką oferuje Ci własna aplikacja mobilna hotelu. Dzięki niej poprawisz efektywność i jakość obsługi oraz rekomendacje które uzyskujesz i lojalność swoich klientów. Na pewno to docenią. Dzięki Twojemu zaangażowaniu w łatwy sposób dowiedzą się o lokalnych imprezach, możliwościach rozrywki lub zwiedzania. Twoja aplikacja może na wielu polach zastąpić lokalnego przewodnika i informację turystyczną. Cały hotel i nie tylko, może znaleźć się w kieszeni klienta.

hotel w aplikacji dla gości
Aplikacja dla gości hotelu – trend w hotelarstwie na 2021 rok

Nawet jeśli Twoi goście są już w Twoim mieście czy miejscowości kolejny raz, możesz pomóc im odkryć nowe miejsca. Punkty widokowe, czy nowe atrakcje.


NIE PRZEGAP: duże hotele inwestują we własne aplikacje mobilne. Dzięki Vamoos także najmniejszy na rynku hotelik i pensjonat może zaoferować gościom własną aplikację mobilną.

Ile kosztuje aplikacja dla hotelu i dla gości hotelu?


UŁATWIAJ ŻYCIE GOŚCIOM I PRACOWNIKOM

Technologia mobilna, a konkretnie mobilne aplikacje hotelowe, zrewolucjonizowały prezentację usług i obsługę gości hotelowych. Aplikacje mobilne w branży hotelarsko-gastronomicznej zostały przetestowane i od dłuższego czasu udowadniają swoja przydatność na wielu frontach. Ten trend nie zmieni sie w 2021 roku a wręcz przeciwnie, będzie przybierać na sile. Jeszcze nigdy tak dużo naszej codziennej aktywności nie odbywało się online i w urządzeniach mobilnych.

Skoro ludzie korzystają z telefonów i aplikacji by rezerwować miejsce w hotelu, tym bardziej chętnie skorzystają z dedykowanej aplikacji by skorzystać ze wszystkich możliwości i atrakcji na miejscu. Między innymi dlatego, dobry hotel potrzebuje własnej aplikacji mobilnej. Technologia mobilna pomoże Ci wypełnić lukę pomiędzy klientem a hotelem.

KORZYSTAJ I TESTUJ BEZ RYZYKA!

Nie musisz o niczym decydować teraz. Nie musisz zastanawiać się czy płacić za aplikację hotelu dla gości nim dokładnie nie poznasz wszystkich jej zalet i opinii swoich klientów. Darmowy, wszechstronny test oprogramowania dla hoteli, pensjonatów i obiektów turystycznych to także jeden z trendów na 2021. Nie kupuj kota w worku! Jeśli jakaś firma proponuje Ci stworzenie (kiedyś) aplikacji mobilnej lub nie pozwoli Ci przetestować aplikacji samodzielnie, z Twoimi klientami – nie decyduj się.

Oferujemy Ci min. miesiąc swobodnego testu całego systemu. Przygotujemy Twoją aplikację hotelu, wszystko Ci pokażemy – jest bajecznie prosta w obsłudze. Będziesz mieć czas sprawdzić różne scenariusze i sprawdzić jak aplikacja Twojego pensjonatu sprawdza sie na co dzień. Bez absolutnie żadnych kosztów i zobowiązań. A jeśli Ci sie nie spodoba (co sie nie stanie!) – nie ma problemu.

Nie trać czasu i zarejestruj swoje demo teraz!

Aktualizacja:

Nie przegap informacji z raportu Expedia – Oczekiwania turystów – przygotuj się na 2022 – raport Expedia

Podziel się...

2 thoughts on “Prognoza trendów hotelarskich 2021- czego będą oczekiwać goście?

Comments are closed.