Prognoza trendów turystycznych 2021 – biuro podróży

Prognozy trendów dla biur podróży w 2021 roku

Rok 2020 za nami. Czas myśleć o tym co przed nami, jakie wyzwania będą stały przed biurami podróży w 2021 roku. Czy i jakie „nauki” możemy wyciągnąć z roku 2020 by lepiej przygotować ofertę turystyczna na 2021 rok. Czy i jakie oczekiwania będą mieć klienci i jak na nie odpowiedzieć. Oto nasza mała prognoza trendów turystycznych 2021 dla biura podróży.

INFORMACJA TO KRÓL – ZARZĄDZAMY CHAOSEM

Nie jest tak, że nikt nigdzie nie wyjechał w 2020 roku. Podróże z różnym nasileniem odbywały sie na świecie przez cały czas. Większości jednak, jeśli nie wszystkim, towarzyszyło jedno. Mniejszy lub większy chaos i niepewność. Jasnym jest zatem, że zarówno dla biur podróży jak i ich klientów, jedną z ważniejszych rzeczy w postcovidowym świecie będzie sprawna komunikacja. Zapewnienie klienta o tym, że będzie na bieżąco informowany o wszelkich zmianach dotyczących sytuacji pandemicznej czy planu podróży powinno być jednym z priorytetów biura podróży w 2021.

Może to mocno komplikować sytuacje tych biur, które do tej pory opierały się nowym technologiom. Jeśli Wasza komunikacja z klientem opiera się w głównej mierze na telefonach, wiadomościach email i załącznikach, wprowadzi to bardzo dużo niepotrzebnego zamieszania i niepewności.

Firmy zapewniające swoim klientom stały i wygodny dostęp do dokumentów, aktualnych informacji i szczegółowego planu podróży online i offline będą preferowanym wyborem. Taką funkcjonalność zapewniają dobre aplikacje mobilne. Biuro podroży, które oferuje klientom własną aplikacje jest od razu o krok przed konkurencją.


NIE PRZEGAP: Sprawdź o ile łatwiej i więcej przekażesz informacje klientom w aplikacji biura podróży.


UFAMY EKSPERTOM

Klienci od zawsze szukali fachowej i eksperckiej wiedzy. Kiedy najlepiej jechać w dane miejsce, jak wygląda plaża, gdzie zjeść, jak daleko jest z hotelu do centrum, itd… Do tych pytań dołączyły w ostatnim roku wszystkie dotyczące bezpieczeństwa i ograniczeń związanych z pandemią wirusa SARS-COV-2. Podróże choć w nadchodzących miesiącach możliwe i coraz bardziej popularne, będą jednak bardziej skomplikowane.

Gwarantujemy, że Twoi klienci będą się czuli pewnie mając faktyczne i praktyczne informacje dotyczące ich podróży. Tego jak wygląda sytuacja w miejscu docelowym. Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w hotelu. Jeśli zapewnisz im dobrą komunikację, pewność co do otrzymywanych informacji i dostarczysz je na czas czyli Twój wizerunek – eksperckiej i profesjonalnej firmy zostanie z nimi na długo. Po to decydujemy sie na ofertę biura podróży. By oszczędzić sobie czasu i kłopotu w filtrowaniu setek niepewnych informacji w Internecie. Dotychczasowy trend, który odczuła część z Was, gdy klienci woleli samodzielnie organizować swoje wyjazdy odchodzi w przeszłość.

Nawet proste wyjazdy mogą być i powinny projektowane i traktowane jak wakacje szyte na miarę. Aplikacja mobilna, obsługująca wyjazdy szyte na miarę będzie nieocenioną pomocą dla każdego organizatora turystyki.

EKOLOGIA = ZDROWIE

Jeszcze do niedawna tzw. eko-turystyka była niszą, z której korzystali bardziej świadomi klienci. W 2021 roku wyjazdy, choćby luźno powiązane ze słowem ekologia. będą rosły w świadomości społecznej a przez to na znaczeniu.

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Ekoturystycznego (International Ecotourism Society), ekoturystyka to „odpowiedzialne podróżowanie do obszarów przyrodniczych, które chroni środowisko naturalne, ma na uwadze dobrostan lokalnej ludności i jest świadome, tzn. poparte edukacją”. Ekoturystyka może przyjmować wiele form. Jak pisaliśmy, popularność tego typu wyjazdów, choć niszowa, wciąż rośnie i zyskuje na popularności. W następstwie pandemii ludzie będą o wiele uważniej myśleć o swoich podróżach. Będą szukać hoteli i firm, które robią wszystko, co w ich mocy, by minimalizować swój wpływ na planetę.

TREND NA INDYWIDUALNOŚĆ I PRESONALIZACJĘ. BĘDZIEMY UNIKAĆ TŁUMÓW

Wszyscy, wszystkie marki, wszystkie przekazy marketingowe i wszystkie oferty stawiają na personalizacje i indywidualne podejście do klienta. Na pewno wiesz, że reklamy które oglądasz w Internecie nie są identyczne z tymi, które oglądają Twoi znajomi. Także w turystyce następuje trend na personalizację doświadczeń. Od tego co i jak pokazuje (lub powinna pokazywać) klientowi Twoja strona Internetowa, przez proces rezerwacji aż po sam wyjazd. Dzisiejsi konsumenci oczekują doświadczeń, które ściśle odpowiadają ich osobistym preferencjom. Od destynacji, przez zakwaterowanie oraz rodzajom aktywności, w które będą się angażować. Im bardziej dane przeżycie będzie bardziej dostosowane do pragnień i oczekiwań klienta, tym większa jest szansa, że powróci i ponownie skorzysta z Twoich usług. Ten trend na personalizację przekładać się będzie także na rodzaj wybieranej oferty. Wyjazd indywidualny, mniejsze grupy, mniejsze hotele lub butikowe pensjonaty.

PROGNOZA TRENDÓW TURYSTYCZNYCH 2021 – WZROST ZNACZENIA SZTUCZNEJ INTELIGENCJ I AUTOMATYZACJI

Coraz większego znaczenia dla branży turystycznej nabiera sztuczna inteligencja. Technologia uczenia się maszynowego jest coraz mocnej zakorzeniona w marketingu sektora turystycznego. Inteligentna aplikacja pomaga spersonalizować doświadczenia związane ze znajdowaniem i rezerwowaniem wycieczek i wyjazdów. S.I. jest również coraz cenniejsza w takich kontekstach jak np. inteligentne pokoje hotelowe. SI może pomóc w identyfikacji prawdopodobnych potrzeb gości oraz dostosowywanie otoczenia i usług do ich potrzeb i preferencji. Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie wszędzie, od obsługi klienta po bezpieczeństwo. Także aplikacja biura podróży czy hotelu powinna potrafić zmienić się w odpowiedni sposób.

Prostym przykładem, może być inteligentne prezentowanie aktualnego dnia podróży i wszystkich informacji z tym związanych w aplikacji. Np. wirtualnego przewodnika turystycznego i informacji istotnych w dniu „X” podróży.

BARDZIEJ ŚWIADOMI KLIENCI

Biura podróży, które oferują mniej masowy produkt niż tzw. popularne „wakacje all-inclusive” mogą oczekiwać jeszcze bardziej świadomych i zaangażowanych klientów. Ludzie będą chcieli korzystać z wirtualnych rezerwacji, cyfrowych planów podróży i wszelkich rozwiązań ograniczających wpływ człowieka i podroży na środowisko.

Czy Twoje biuro podróży może polecić klientom restauracje, które oferują lokalne potrawy przygotowane z lokalnie dostępnych produktów? W jaki sposób przekazujesz tę wiedze klientom? Na ile jest to dla nich wygodne w odbiorze? Jak wiele informacji przydatnych i potrzebnych przed i w trakcie podróży jesteś obecnie wstanie przekazać klientowi?

Coraz większa liczba klientów będzie oczekiwać, że biuro podróży zaoferuje im własną aplikację na wyjazd.

Wyniki ostatniego badania przeprowadzonego przez firmę Amadeus są jasne. Ponad 4 na 5 podróżnych stwierdziło, że technologia zwiększyłaby ich zaufanie do podróży w ciągu najbliższych 12 miesięcy.


NIE PRZEGAP: zacznij test aplikacji wyjazdowej biura podróży.


PROGNOZA TRENDÓW TURYSTYCZNYCH 2021 – ŚCIEŚLEJSZA WSPÓŁPRACA FIRM TURYSTYCZNYCH

W niepewnych czasach, szczególnie na początku mniej ludzi będzie skłonnych do podróżowania. Destynacje, linie lotnicze, hotele i wypożyczalnie samochodów powinny (i będą) ściślej współpracować ze sprzedawcami usług turystycznych. Lepszy i szerszy przepływ informacji, większe zaufanie do naszych partnerów to konieczność. Dla dobra naszych klientów warto także lepiej współpracować z konkurencją. Wysyłacie gości w te same miejsca? Rozmawiajcie ze sobą, nikt na tym nie straci a na pewno nie wasi kliencie. Hotele i pensjonaty w danej lokalizacji także powinny współpracować. Wspólnie dbać o turystów, którzy zdecydują się na przyjazd do danej miejscowości. Specjalizujecie się w różnych rodzajach kuchni? Dlaczego nie zaoferować sobie nawzajem i Waszym klientom możliwości spróbowania czegoś innego.

PROGNOZA TRENDÓW TURYSTYCZNYCH 2021 – PODSUMOWANIE

Spodziewaj się zainteresowania „mniejszymi” wyjazdami. Krótsze wakacje, bliżej domu. Mniejsze hotele i pensjonaty. Lokalizacje, do których można dojechać autem. Wille i apartamenty. Sprawna, rzetelna i czytelna komunikacja. Potrzeba otrzymywania od biura podróży eksperckiej wiedzy i pewności opieki, gdy przydarzy się nieprzewidziane. Na takie rzeczy będą zwracać uwagę Twoi klienci w 2021 roku.

Wyżej wymienione to oczywiście nie jest pełna prognoza trendów turystycznych 2021. Nadchodzące miesiące, szczepienia i ogólna sytuacja na rynku (nie tylko turystycznym) pokażą co dla branży jest istotne. Jakie faktycznie oczekiwania maja klienci. Które propozycje i rozwiązania się sprawdzają.

Z naszej strony także oferujemy pomoc dla biur podróży. Jeśli już planujecie jakieś wyjazdy czy dzwonią do Was zainteresowani podróżami klienci skontaktujcie się z nami. Całkowicie nieodpłatne przygotujemy dla Was aplikację dla biura podróży na wyjazd Waszych klientów. Sprawdzicie sami czy i jak wpisuje się w oczekiwania i potrzeby Waszych klientów. Czy i jak odpowiada na ww. prognozy trendów turystycznych w 2021 roku.

Aktualizacja:

Nie przegap informacji z raportu Expedia – Oczekiwania turystów – przygotuj się na 2022 – raport Expedia

Podziel się...

1 thought on “Prognoza trendów turystycznych 2021 – biuro podróży

Comments are closed.