Upselling w hotelu – lepszy z aplikacją!

sprzedaż dodatkowa w hotelu

Upselling, czyli sprzedaż dodatkowa. Może być czasem źle zrozumiany i sugerować podstęp, by klient kupił i wydał więcej niż musi. Nie zawsze tak faktycznie jest. Szczególnie w sytuacji, gdy wynika z Twojej dobrej znajomości potrzeb klienta i chęci jeszcze lepszego ich spełnienia. Ale upselling w hotelu to nie jest łatwa sprawa.

Tak naprawdę nie sprzedajesz gościom, tylko starasz się, aby nic co może być dla nich ważne i istotne z punktu widzenia pobytu ich nie ominęło. Chcesz, aby ich pobyt w twoim hotelu był jak najlepszy. Vamoos czyni to o wiele łatwiejszym. Upselling w hotelu staje się o wile łatwiejszych dzięki aplikacji.

W naszym ostatnim webinarze, Beth, nasz gospodarz, omówiła kilka najważniejszych wskazówek, jak poprawić możliwości upsellingu w hotelu czy upgradu klientów..

Pokaż gościom co oferujesz

Kiedy od momentu rezerwacji pobytu Twoi goście dysponują aplikacją nim rozpoczną swój faktyczny pobyt możesz rozpocząć swoje działania upsellingowe. Dysponując własną aplikacja mobilną nie musisz czekać z rozpoczęciem swoich działań na to, aż fizycznie pojawią się na miejscu. Dzięki swojej aplikacji mobilnej pokażesz im, co czeka na nich w Twoim hotelu lub okolicy. Vamoos pozwala na użycie oszałamiających obrazów i filmów, aby zbudować ekscytację gości. W połączeniu z powiadomieniami to wyjątkowo skuteczny i intymny kanał komunikacji z klientem.

W naszym webinarze, Beth powiedziała: „Siedemdziesiąt pięć procent kupujących online opiera się na zdjęciu produktu, aby podjąć decyzję. Nie inaczej jest w Twoim obiekcie, gdy przebywają w nim goście.” Dając gościom aplikację Vamoos i pokazując im, co jest w ofercie – zamiast „mówić” do nich za pomocą kolejnego, nudnego e-maila marketingowego – wywołasz w nich chęć i potrzebę. A korzystając z propozycji sami sprawią, że ich pobyt w Twoim obiekcie będzie jeszcze fajniejszy.

Łatwy zakup to upselling w hotelu

Może to zabrzmieć jak banał, ale im łatwiej będzie gościom dołożyć dodatki podczas pobytu, tym większe prawdopodobieństwo, że to zrobią. Dlaczego nie zacząć od ich pokoju? Zameldowanie na miejscu rzadko jest dobrym momentem na próby upsellingu. Goście są po podróży; wszystko o czym marzą to dostać się do swojego pokoju, wziąć prysznic, zmienić ubrania. A zaraz potem rozpocząć pobyt – odpoczynek i eksplorację.

Ale Vamoos pozwala na oferowanie zameldowania online. Oznacza to bezproblemowe, relaksujące doświadczenie przyjazdu. Oznacza to również, że np. możliwość podwyższenia standardu pokoju jest śmiesznie proste, zarówno dla Ciebie jak i Twoich gości. To dosłownie jedno kliknięcie ekranu. Upselling w hotelu jeszcze nigdy nie był tak prosty i skuteczny.

Współpracuj i promuj lokalnych partnerów – inny upselling w hotelu

Funkcja POI (Points of Interest) w Vamoos jest jednym z najlepszych sposobów, aby zapewnić gościom jak najwięcej korzyści z ich pobytu u Ciebie, poprzez dostarczenie spersonalizowanych rekomendacji dotyczących okolicy Twojego obiektu.

Jak wyjaśniła Beth: „To korzyść dla obu stron. Przyciągasz biznes do swojej okolicy, urozmaicasz pobyt swoich gości, a także umacniasz relacje ze swoimi partnerami. To nie tylko rodzaj upsellingu – to jak dogadasz się z lokalnymi partnerami zależy wyłącznie od Was – ale także możliwość nawiązania ciekawych relacji biznesowych.

Dzięki aplikacji, mapom, POI, powiadomieniom i nie tylko możesz wskazać swoim gościom ciekawe miejsca w okolicy, polecić restaurację czy zaoferować specjalne zniżki albo inne możliwości uatrakcyjnienia oferty partnera, dostępnej „tylko dla gości hotelu”. A kto wie, także partnerzy mogą polecać Twoją ofertę swoim klientom. W grupie siła!

Korzystaj z różnych kanałów – upselling w hotelu

Komunikaty w aplikacji mają ogromny wpływ na dodanie wartości. Na przykład zwiększenie sprzedaży w Twoim barze lub restauracji będzie dużo skuteczniejsza gdy Twoi goście mogą zamówić drinki z dowolnego miejsca bez konieczności szukania kelnera lub wychodzenia gdziekolwiek. Z aplikacja Vamoos możesz zaoferować niespotykany do tej pory poziom obsługi klienta.

A kiedy całość tych doświadczeń związanych z dokupieniem dodatkowych opcji działa w taki sposób, upselling w hotelu przestaje być „nachalnym” wciskaniem a staje się po prostu świetną obsługą. Powiadomienia mogą być ogromnie skuteczne, ponieważ, jak powiedziała Beth, goście będą je odbierać gdziekolwiek są, nawet jeśli są poza obiektem. Cokolwiek się zmienia, jakakolwiek atrakcja się pojawia, np. zwolniony przez innych najlepszy stolik odwołana rezerwacja, itp. możesz natychmiast powiadomić o tym wszystkich lub wybranych gości. I jest o wiele bardziej prawdopodobne, że zapełnisz tę nagłą lukę i obniżysz swoje straty lub koszty.

Chcesz by goście wracali? Znowu… i jeszcze raz..?

W idealnym świecie, wszyscy Twoi goście będą mieli tak wspaniałe doświadczenia w Twoim hotelu, że będą chcieli wrócić tak szybko, jak tylko by mogli. Nie możemy obiecać tego każdemu gościowi, ale ułatwiamy to tak bardzo, jak to tylko możliwe dzięki funkcji Inspiracje Vamoos .

Jak wyjaśniła Beth, „Vamoos faktycznie zwiększa o 50 procent wskaźnik ponownej rezerwacji. Inspiracje są świetnym sposobem na upsell przyszłe i sezonowe promocje oraz świetnym sposobem na promowanie innych lokalizacji… Spraw, aby ludzie myśleli o tym, jaki będzie ich następny pobyt u Ciebie.”

Podziel się...