Własna aplikacja mobilna hotelu –TAK! Vamoos nowa aplikacja hotelowa

Kilka dni temu, na portalu LinkedIn zauważyliśmy artykuł pt. „Własna aplikacja mobilna Hotelu – nie, dziękuję.” Artykuł odnosi się do aplikacji mobilnych, których jedynym zadaniem jest sprzedaż, rezerwacja pokoi. Podobnie traktowany jest pomysł na aplikację własna hotelu. Przy takim „pomyśle” na aplikację mobilną zgadzamy się, to zbędny wydatek dla hotelu czy pensjonatu. Tylko czy faktycznie wymienione w artykule aplikacje, to aplikacje dla hotelu i jego gości? Vamoos to NPRAWDĘ będzie aplikacja Twojego hotelu. A co najważniejsze, to aplikacja, z której chętnie będą korzystać Twoi goście. I to nie tylko podczas pobytu!

Vamoos – aplikacja dla hoteli i pensjonatów inna niż wszystkie…

Na rynku aplikacji i usług dla hoteli (ale i firm turystycznych) sporo się zmienia. Sam rynek także nieustannie ewoluuje. Hotele i pensjonaty, musza konkurować między sobą, z usługami typu „Airbnb”, odpowiadać na nowe potrzeby i oczekiwania swoich potencjalnych gości. Wydaje się, że nie wiele więcej można zrobić. Hotele pokazują się w sieci, sieciach i aplikacja rezerwacyjnych, dbają o obsługę swoich gości. A jednak. Jest pole na którym można zrobić więcej. Dzięki któremu można wzbogacić ofertę, wrażenia klienta, wyróżnić się na rynku i dotrzeć do inaczej do nowych klientów. Własna aplikacja mobilna, przemyślana pod kątem przydatności dla hotelu i jego gości, jest właśnie kolejnym krokiem. To oferuje Wam – hotelom, pensjonatom, domom gościnnym – Vamoos.

Vamoos jest inny niż wszystkie aplikacje turystyczne na rynku.

Platforma Vamoos – przygotuj własną aplikację w kilka chwil…

Platforma i aplikacja Vamoos działają w modelu SaaS – System as a Service. Innymi słowy Vamoos, to usługa online, która pozwala hotelom i pensjonatom łatwo przygotować własną aplikację mobilną na systemy Android i iOS. Brzmi skomplikowanie? To nic trudnego. Aplikacja jest gotowa. Nie trzeba niczego programować. Musicie tylko wybrać jak aplikacja ma wyglądać, wybrać i nazwa ikony w aplikacji, dodać logo i nazwę swojego hotelu i treści. To bowiem zawarto aplikacji mobilnej dla hotelu jest tym co jest najważniejsze. Ale po kolei…

Zacznijmy od tego, że problemy (wymienione w artykule na LinkedIn) zupełnie nie dotyczą Vamoos. Są za to prawdziwe, dla wszystkich aplikacji mobilnych tworzonych tradycyjnie.

Na czym polegają różnice?

Nie każda aplikacja mobilna jest faktycznie DLA hotelu czy biura podróży

Po pierwsze, po co hotelowi czy biuru podróży aplikacja mobilna? Najczęstszą i najprostszą odpowiedzią jest „do zwiększenia sprzedaży”. Jednak tak jak proste jest to stwierdzenie, tak w naszym odczuciu trochę fałszywe. Aplikacja mobilna „do zwiększenia sprzedaż” brzmi prosto, ale całość tego procesu wcale prosta nie jest. Wymaga olbrzymiego nakładu pracy i środków. Na końcu pozostaje kwestia dotarcia do użytkowników. Po co mieliby instalować aplikację jednego hotelu by dokonać rezerwacji? Stąd zapewne popularność dużych platform sprzedażowych. Trudno uznać jednak, że taka aplikacja, to aplikacja Twojego hotelu czy pensjonatu.

Aplikacje i platformy, których głównym zadaniem jest „sprzedaż” nie są priorytetem użytkowników i tylko w ograniczony sposób pomagają „markom”.

Aplikacja mobilna Vamoos to zupełnie inne podejście do tego zagadnienia.

Vamoos – własna mobilna aplikacja hotelu

Vamoos podchodzi do zagadnienia inaczej. Nie pośredniczy w sprzedaży i rezerwacjach. Odpowiada za to na główne potrzeby samego hotelu i jego gości, czyli:

  • lepsza obsługa klienta przed i w trakcie pobytu
  • dodatkowa wartość dla gości oferowana w ramach rezerwacji
  • większa przyjemność z pobytu w danym hotelu i kontaktu
  • lepsza promocja marki hotelu bezpośrednio przez gości
  • możliwość dotarcia z kolejnymi ofertami do swoich klientów
  • oszczędność czasu i pracy dla hotelu

Więcej o aplikacji mobilnej dla hotelu i jej funkcjach możesz przeczytać tutaj.

Platforma Vamoos pozwala w łatwy sposób przygotować autorską aplikację mobilną. Omija jednak wszelkie niedogodności, które zwykle wynikają z tworzenia i utrzymywania aplikacji mobilnej. Co więcej już niedługo połączy ze sobą trzy współpracujące ze sobą strony – hotel, biuro podróży i końcowego klienta.

Własna aplikacja mobilna hotelu oparta o platformę Vamoos wzmacnia pozytywne odczucia klienta, tzw. „customer experience”. Klienci korzystający z aplikacji mobilnej hotelu czy biura podróży znacznie częściej ponownie korzystają z ofert turystycznych podmiotów, które zaoferowały tak przygotowaną aplikację. Dla biur podróży, tzw. „rebooking rate” wzrasta o ponad 50% (dane własne). Aplikacja mobilna Twojego hotelu w kieszeni klienta to także szansa na to, że łatwo poleci Was swoim znajomym. To dzięki temu co klient znajdzie we własnej aplikacji mobilnej hotelu – jakie treści, wskazówki, polecenia, informacje, pomoc, itd. zależy to jak często i jak chętnie po nią sięgnie. Nad wyglądem i zawartością aplikacji hotel i pensjonat mają 100% kontroli. Co więcej, jest to jednorazowa praca, choć każdy z Waszych klientów otrzyma spersonalizowaną aplikację! Z własną aplikacją mobilną hotelom łatwiej także dotrzeć z ofertą i sprzedać wszelkie usługi dodatkowe.

aplikacja mobilna hotel

Własna aplikacja mobilna hotelu musi być dla klienta realną wartością dodaną do rezerwacji

Dokładnie taka będzie aplikacja mobilna Twojego hotelu oparta o system Vamoos.

Klienci (Polacy w tym zakresie są w światowej czołówce, np. wg raportów „Jestem mobi”) chcą korzystać i korzystają z aplikacji mobilnych. Ale muszą mieć one dla klientów sens, tzn. być potrzebne i przydatne.

Dobrym przykładem takiej przydatności są np. aplikacje mobilne banków. Większość z nas z takich korzysta. Banki sprzedają przez nie swoje dodatkowe usługi – kredyty, pożyczki, lokaty, itp. Ale to tylko dodatek do ich głównej funkcjonalności. Pomyśl zatem o własnej aplikacji mobilnej hotelu tak jak banki pomyślały o swoich aplikacjach.

Mają one przede wszystkim pomóc klientom w korzystaniu z tego, za co płacą – z głównej usługi. Dokładnie tak będzie działać aplikacja mobilna hotelu w platformie Vamoos.

Aplikacja Vamoos – łączy oczekiwania hotelu i potrzeby gości

Szybki check in/out + – jak najbardziej. Ale to przecież oczywiste. I to z identyczną funkcjonalnością jak tak, którą Twój hotel oferuje obecnie.

Wzrost rezerwacji mobile po przez aplikację. I nie musisz się z nikim dzielić zyskiem z oferty, którą wymyśliłeś. Nawet z Vamoos! Co więcej, możesz nawet przygotować propozycje dla konkretnych, stałych klientów, np. przygotować urodzinową ofertę. Takie malutkie gesty, pamięć są atutem małych hoteli posiadających własną aplikację mobilną.

Zwiększona gastronomia – w jaki sposób? – to w aplikacji klient dowie się, kiedy, jakie dania i dlaczego polecasz. Może o nich przeczytać na długo przed przyjazdem do hotelu. Możesz też przygotować automatyczne powiadomienie „Hej, nie zapomnij zarezerwować stolika na jutro”. Podobny mechanizm, zaszyty w aplikację można łatwo wykorzystać także do tego by klient z radosną niecierpliwością oczekiwał na swój wyjazd, wycieczkę, pobyt w hotelu – czyli relaks i wolny czas.

Więcej zadowolonych klientów Twojego hotelu dzięki aplikacji

Więcej usług i zadowolenie klientów – tak! Hotel, który oferuje swoim klientom aplikacje mobilną na czas pobytu może dużo łatwiej zaproponować ciekawe aktywności. Tych oferowanych bezpośrednio przez hotel a także tych oferowanych przez współpracujących z hotelem partnerów.

To zaś tylko drobna część możliwości. A co z innymi problemami?

Zakup aplikacji mobilnej – nie kupujesz i nie tworzysz swojej aplikacji mobilnej od zera. Platforma Vamoos to gotowy system do budowania własnej aplikacji mobilnej hotelu, pensjonatu czy biura podróży. Wszystko odbywa się w 100% wizualnie i jet banalnie proste.

Integracje zewnętrzne – są możliwe. W przeważającej części wypadków wystarcza prosta integracja z fragmentami strony www i dodanie linka tam gdzie potrzebujesz.

Aktualizacje treści, działania marketingowe i promocyjne – są całkiem po Twojej stronie. Nie ma tu żadnych dodatkowych ograniczeń czy kosztów. Nie musisz dzielić sie z nami zyskiem.

Poprawa aplikacji i aktualizacje aplikacji – to nie Twoje zmartwienie. Utrzymaniem i rozwojem aplikacji zajmuje sie całkowicie Vamoos. Ty i klienci Twojego hotelu macie po prostu korzystać z dodatkowej wygody.

Konkludując. 

Własna aplikacja mobilna hotelu to świetny pomysł! Musi jednak działać jako część większej całości i strategii.  Musi oferować faktyczną wartość dla hotelu i jego gości, by obie strony chciały z tego rozwiązania korzystać.

Vamoos spełnia te zadania idealnie!

Dowiedz się, jak aplikacja pomoże Ci bezpieczniej otworzyć hotel w czasie pandemii COVID.

Pokażemy Ci jak działa Vamoos, jak działa aplikacją mobilna dla hotelu. Test jest całkowicie darmowy. Pozwoli Ci poznać platformę i sprawdzić czy aplikacja podoba się Twoim klientom.

Podziel się...

2 thoughts on “Własna aplikacja mobilna hotelu –TAK! Vamoos nowa aplikacja hotelowa

Comments are closed.